WIECZÓR TRANSOWY oraz GONG SERCA
bęben szamański, gongi i misy tybetańskie

19 XII 2018
WARSZAWA
Zapraszamy na wieczór pełen transu, medytacji i zupełnego relaksu.
W ciągu dwóch godzin dokonamy oczyszczenia i wyzwolimy nasze ciała, psychikę i emocje. Wyciszymy umysł i uwolnimy się od napięć.
Będziemy naprzemiennie stosować techniki aktywizujące i rozluźniające doprowadzając do maksymalnego zrelaksowania ciała, ducha i umysłu. Negatywne emocje zamrożone w ciele zostaną rozpuszczone i usunięte.


CZYM SĄ POZYCJE TRANSOWE
Wiele pierwotnych rzeźb oraz naskalnych rysunków ukazuje ludzką postać w dość dziwnych pozycjach. Badania wykazały, że te specyficzne ustawienia ciała sprzyjają szybkiemu osiąganiu odmiennych stanów świadomości, czyli transu. Pochodzące z najróżniejszych kultur świata pozycje rytualne są archetypami, których doświadczenie jest dostępne każdemu. Dzięki nim możemy udać się w uzdrawiającą nasze ciało i duszę podróż.
Kiedy przyjętej przez nas pozycji towarzyszy jednolity rytm grzechotek lub bębna jesteśmy w stanie uchylić zasłonę dla niedostępnych nam normalnie doświadczeń, kryjących się, nie tylko w zakamarkach naszej podświadomości, ale także zawartej w komórkach ciała i tworzącej schedę całego ludzkiego gatunku.
Największą orędowniczką wchodzenia w stan rytualnego transu była Felicitas Goodman. W czasie swojej pracy badawczej wyszczególniła prawie 70 rytualnych pozycji ułatwiających osiągnięcie nie tylko stan transu, ale także jego konkretny przebieg.

Zgodnie z teorią Felicitas Goodman zdolność zapadania w odmienny stan świadomości zakodowana jest w naszych genach, a odpowiednia fizyczna postawa ciała intensyfikuje ten proces. Rytuał transowy to naturalny sposób harmonizowania trzech podstawowych aspektów naszego życia: fizycznego, umysłowego i duchowego.
Głębia tego pierwotnego doświadczenia wyrywa nas z codzienności ze wszystkimi jej troskami, lękami i wątpliwościami.
Po rytuale, bardzo często, znikają "problemy", a na ich miejsce pojawia się uczucie spokoju, łączności z innymi ludźmi i jedności ze Źródłem naszego istnienia. Wyrywając się spod dominacji umysłu możemy spojrzeć na otaczająca nas rzeczywistość z nowej, szerszej perspektywy. Ponadto doświadczamy, jak w naszym ciele zachodzą pozytywne zmiany fizjologiczne wynikające z przełamania blokad energetycznych.

Wieczór Transowy z Gongiem Serca to połączenie przenikających się wzajemnie zabiegów terapeutycznych.

WIECZÓR TRANSOWY oraz GONG SERCA
19 XII 2018 (środa), początek godz. 19:00 - zakończenie ok 20:30
Warszawa, ul. Grażyny 13, sala Zielona, parter

wstęp na spotkanie: 50 zł (prosimy o wcześniejsze zgłoszenia mailowe lub telefoniczne)
Prosimy o przybycie w luźnych sportowych strojach i przyniesienie koców, karimat, poduszek.
UWAGA: zaleca się w dniu spotkania powstrzymać od spożywania ciężkich mięsnych posiłków, nie jemy na dwie godziny przed zajęciami. Powyższe zalecenia pomagają w łatwiejszym osiągnięciu stanu transowego.

ZAPISY: ARS LIBRA, tel. 22 768 00 68, kom. 605 083 118, 501 504 673
e-mail:
arslibra@o2.pl