NAJLEPSZY DZIEŃ NASZEGO ŻYCIA
Z Siranusem Svenem von Staden z Ibizy, trenerem osobistego wzrostu wewnętrznego, pracującym Nowymi Technikami Kwantowymi rozmawia Włodzimierz Osiński.


- "Dzień świstaka" - amerykańska komedia filmowa opowiadająca historię człowieka, który codziennie przeżywa ten sam dzień. stała się dla wielu ludzi symbolem świata w jakim żyją. Czy rzeczywiście musimy tkwić w zaczarowanym kręgu i powtarzać ciągle te same czynności, aż do końca życia?

- Wydaje mi się, że podstawą jest świadomość tego, w jakim systemie żyjemy i jakie życie chcemy prowadzić. Większość ludzi całą swoją uwagę skupia na zaakceptowaniu stanu rzeczy w jakim funkcjonuje i co może jeszcze osiągnąć nie łamiąc ogólnie obowiązujących zasad. Starają się jak najlepiej zaadaptować, przystosować i przeżyć tak całe życie. System wyobrażeń i przekonań, którym się posługujemy i poprzez który postrzegamy cały otaczający nas świat tworzy się w pierwszych latach naszego życia. Prawie wszystkie myśli jakie pojawiają się w naszych głowach do szóstego roku życia bardzo mocno zapisują się w pamięci i tworzą podstawy dalszego postrzegania i kreowania rzeczywistości. W zależności od tego jaką strategię lub postawę wobec życia wtedy przyjmiemy, to albo będziemy wygrywać i odnosić sukcesy, albo będziemy przegrywać i nic nie osiągniemy. Jesteśmy uwarunkowywani przez dorosłych, którzy najczęściej kształtują nas na swoje podobieństwo wpajając nam wiele, nie zawsze prawdziwych, wzorców i przekonań tworzących nasze późniejsze życie. Żeby uwolnić się od niesłużących nam przekonań i przestać powtarzać schemat rodem z "Dnia świstaka" musimy najpierw rozpoznać swój ukryty ograniczający nas wzorzec myślenia i działania, a potem go zmienić.
Kiedy uświadomimy sobie w co wierzymy i jak ta wiara kształtuje nasze zachowanie, myślenie i postępowanie, w życiu będziemy mieli szansę zrozumieć co tak naprawdę nas ogranicza. Dlatego podstawowym zadaniem będzie przetransformowanie wzorców, co doprowadzi do realnych zmian w naszym życiu. Nareszcie będziemy mieli szansę dostrzec to, co realnie znajduje się w zasięgu naszych możliwości, oraz to wszystko, co nas blokowało i ograniczało na skutek dawnych przekonań. Przeprowadzenie takiego procesu sprawia, że zaczynamy postrzegać siebie samych w innym świetle; czujemy się silniejsi, pewniejsi siebie, bezpieczniejsi i odważniejsi, a przede wszystkim zdolniejszych i zdatniejszych do robienia rzeczy, których nie robiliśmy wcześniej.


- W teorii wydaje się to proste, ale jak wiadomo najważniejsza jest praktyka czyli ćwiczenia. Jak można wzmocnić swoją postawę, aby przełamać krąg ograniczających nas wzorców?

- Jest wiele łatwych ćwiczeń służących wzmocnieniu pozytywnych cech charakteru takich jak siła, odwaga czy poczucie własnej wartości. Kiedy spotkało nas jakieś nieprzyjemne wydarzenie (w domu, w pracy lub w sklepie) przez co poczuliśmy się gorzej i bez energii musimy zadać sobie pytanie, co sprawiło, że mamy wrażenie iż jesteśmy gorsi od innych.

Przy odrobinie wprawy będziemy mogli uświadomić sobie, że ta sytuacja przypomniała nam wydarzenie z dzieciństwa, w którym zostaliśmy skarceni lub skrytykowano nasze zachowanie. Przyjęliśmy wtedy fałszywą strategię, co należy robić aby "zasłużyć" na miłość lub pochwały naszych rodziców, opiekunów albo starszych kolegów.
Po rozpoznaniu takiego "hamującego" nas wzorca należy go transformować, aby już nigdy więcej nie ograniczał naszego postępowania. Nasze myślenie będzie wtedy klarowniejsze, a reakcje zostaną uwolnione od negatywnego bagażu emocjonalnego przynależnego dawnym wydarzeniom z dzieciństwa. Poczucie winy zniknie i już nie będzie miało znaczenia, czy to my zrobiliśmy coś nie tak, czy ktoś inny.

- W taki razie, jak przetłumaczyć naszemu wewnętrznemu dziecku lub podświadomości, że już nie potrzebujemy jakiegoś ograniczającego nas wzorca?
- Pracując z Quantum Energy (Kwantową Energią) możemy dokonać tego w dość prosty sposób. Jedną dłonią odnajdujemy na ciele miejsce, które energetycznie kojarzy nam się z jakąś nieprzyjemną sytuacją, potem drugą ręką odnajdujemy w przestrzeni naszej aury miejsce, które stanie się łącznikiem innego pozytywnego wzorca. Następnie koncentrujemy się wyłącznie na naszych dłoniach i z intencją transformacji i pozwalamy aby energie tych dwóch punktów połączyły się ze sobą i doprowadziły do zmiany. Możemy nawet słowo transformacja wypowiedzieć na głos, aby wzmocnić i ukierunkować przepływ energii. Pełen wibracji wszechświat podąży za naszą intencją i dokona zmiany przekonań. Aby sprawdzić jak przyjął się nowy wzorzec zachowania wystarczy zwizualizować jakąś sytuację, w której uaktywniłby się ograniczający wzorzec i spróbować poczuć się w tej sytuacji, a także zaobserwować jakie mogą być nasze reakcje. Kiedyś nie było wiadomo jak sobie z tym poradzić, teraz mamy techniki kwantowe, z którymi mogą pracować nawet dzieci.
Muszę jeszcze dodać, że aby prawidłowo przeprowadzić to ćwiczenie należy być w stanie umysłu, który określam mianem świadomości źródłowej. To bardzo krótka chwila, w której uwalniamy umysł od natłoku niepotrzebnych myśli wysyłając z serca do głowy dwukolorowy promień służący do tworzenia wolnej przestrzeni pomiędzy kolejnymi myślami. To ćwiczenie także jest bardzo proste i sprawia, że nasza rozedrgana psychika potrafi bardzo szybko uzyskać stan wyciszenia.

- Wiele osób twierdzi, że ćwiczenia, jakie prezentowane są na seminariach działają tylko na zajęciach, a po powrocie do domu nie potrafią uzyskać już takiego samego efektu. Dlatego kursanci zniechęcają się i traktują warsztaty jak chwilową fascynację, która nie ma odbicia w rzeczywistości.
- To normalne. Na zajęciach jesteśmy w euforii i cieszymy się, że dzięki ćwiczeniom będziemy mogli zrobić wszystko co chcemy. Potem wracamy do domu i okazuje się, że nie jest tak kolorowo, gdyż upragnione zmiany nie następują. Najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie grupy wsparcia, która spotyka się co kilka tygodni, wzajemnie się motywuje i koryguje poprawność wykonywanych ćwiczeń. Mam takie grupy w krajach, w których prowadzę zajęcia, pamiętam też, aby utrzymywać z nimi stały kontakt, wysyłam im maile z nowymi ćwiczeniami lub urządzam telekonferencje przez Internet. Najważniejszy jest jednak systematyczny trening zgodnie z zasadą, że ćwiczenie czyni mistrza.

Wszystkim początkującym polecam swoją metodę drobnych kroków. Zmieniając swoje przekonania lub negatywne wzorce nie rzucajmy się na problemy "giganty", które mają korzenie sięgające wielu pokoleń, ale zaczynajmy od przepracowania jakiejś drobnej sprawy, której przemianę możemy zaobserwować i która leży w polu naszych realnych możliwości.
Jeśli ktoś chce być bogaty to musi zacząć trenować i nauczyć się myśleć tak jak robią to ludzie zamożni. Dotyczy to chociażby rachunków, których nikt nie lubi płacić. Tymczasem osoba zamożna traktuje rachunki jak inwestycje i naturalną konsekwencję tego, że ma dobrą pracę, samochód i życie na właściwym poziomie.
Aby coś w sobie zmienić musimy przenieść swoją uwagę na inny pozytywny aspekt danej sytuacji. Osoba pragnąca poprawić partnerstwo nie może zastanawiać się, jak mogła wyjść za kogoś takiego lecz spojrzeć pozytywnie na męża lub żonę i dostrzec pozytywne strony w swojej drugiej połowie. Zmiana postrzegania rzeczywistości czyli skupianie się na pożądanych rzeczach jest jednym z łatwiejszych sposobów przemiany naszego myślenia i całego życia.


- A zatem zajęcia są jedynie początkiem całego długiego procesu przemiany?
- Dokładnie. Żaden trener nic nie zrobi bez zaangażowania swoich studentów. Wszystko osiąga się za pomocą treningu, dlatego zanim wybierzemy się na jakieś zajęcia musi wiedzieć czy mamy w sobie wystarczającą chęć do przeprowadzenia zmian i to nie tylko na seminarium, ale każdego kolejnego dnia. Opowiem teraz o mojej ulubionej pracy domowej jaką zadaję swoim seminarzystom. Każdego poranka należy powiedzieć sobie jaki dzień chciałbym mieć i wymienić kilka realnych rzeczy, które musimy lub chcemy zrobić. Potem postarajmy się poczuć jaki to będzie dzień i co może nam sprawić tego dnia przyjemność: praca, spotkanie ze znajomymi czy wieczorna randka z ukochaną. Kiedy poczujemy, że dzień sprawi nam chociażby drobną radość pojawia się motywacja do wykonania kilku kwantowych ćwiczeń mających zintensyfikować nadchodzące zmiany. To będzie najlepszy dzień naszego życia. Kiedy utwierdzimy się w swoich przekonaniach to wszechświat będzie podążał za naszymi myślami i nie ma szans, żeby nie wydarzyło się coś, czego pragniemy z całego serca. Wszechświat zawsze odpowiada na nasze pragnienia, ponieważ kocha ludzi cieszących się swoim życiem.

- To wspaniała perspektywa, ale wielu ludzi nie potrafi wykrzesać z siebie odpowiedniej dawki energii, aby tego dokonać.
- Bardzo duży wpływa na nasza psychikę i zdrowie fizyczne mają niewłaściwe myślenie, niezdrowy styl życia i ciągłe funkcjonowanie w stresie. Do prawidłowego działania każda komórka naszego ciała potrzebuje nie tylko tlenu i odpowiednich substancji odżywczych, ale także właściwych wibracji, na które składają się dobre myśli i pozytywne uczucia. Wtedy komórki funkcjonują prawidłowo, ich błony utrzymują odpowiednie ciśnienie osmotyczne, a w ujęciu całościowym cały organizm ma sprawnie działający system immunologiczny. Kiedy funkcjonujemy w stresie nie dostarczamy naszym komórkom właściwego pokarmu energetycznego, a zaciśnięte arterie transportują o wiele mniej tlenu, przez co zostaje zaburzona właściwa przemiana materii. Rozedrganie komórkowe przenosi się na cały organizm sprawiając, że jesteśmy bardziej znerwicowani i podatni do popełniania błędów lub wypadków samochodowych. Pojawiają się także różnego rodzaju choroby takie jak alergie, uczulenia skóry, astma a nawet nowotwory.
I nie możemy tego bagatelizować ponieważ wszystko co wydarza się w naszym życiu ma jakiś powód. Dzięki technikom kwantowym możemy porozumieć się z naszym ciałem i dotrzeć do źródeł wszelkich dolegliwości poczynając od migreny czy zwykłego bólu głowy. Cokolwiek to by nie było przesłanie jest zazwyczaj bardzo wyraźne; obudź się i zrób coś ze swoim życiem. Kiedy wsłuchasz się w swoje serce ono powie ci nie tylko co się dzieje, ale także co powinieneś zrobić. Wprowadzenie właściwych zmian sprawi, że każda nawet najbardziej zaawansowana choroba bezpowrotnie odejdzie. Mało kto wie, że nic tak skutecznie nie zabija człowieka jak długotrwały stres i negatywne myślenie.
Bardzo łatwo być zdrowym; wystarczy dostarczać swojemu organizmowi odpowiedniej fizycznej i energetycznej strawy, a on poradzi sobie ze wszystkimi chorobami.


- Dziękuję za rozmowę.
- Dziękuję i pozdrawiam wszystkich moich polskich czytelników.

rozmawiał: Włodzimierz Osiński
zdjęcia z archiwum Siranusa Svena von Staden.

tekst zamieszczono w miesięczniku "Czwarty Wymiar" nr 11/2015
Zapraszamy na warsztaty Siranusa Svena von Staden w Warszawie.
"Ucieczka z wirówki chomika" 4-5-6.XII.2015

SIRANUS SVEN VON STADEN
twórca "Quantum Energy" (Kwantowa Energia), uzdrawiającej i transformującej metody zwanej także psychologią energetyczną. Jest popularnym wykładowcą, trenerem transformacyjnym (Transformations Trainer) oraz Integralnym Trenerem Życiowym (Life Coach). Wydał 9 książek, wiele płyt CD oraz dwa kursy video. Jego książki przetłumaczono na holenderski, flamandzki, francuski, polski, węgierski, hiszpański i bułgarski. Siranus jest częstym gościem w radio i telewizji. W programie Punkt 12 emitowanym przez stację telewizyjną RTL zaprezentował milionom widzów jak w ciągu dwóch minut uwolnić się od palenia. W Polsce ukazały się dwie jego książki: "Energia Kwantowa" i "Leczenie kwantowe dla każdego" (wydawnictwo KOS).