METAFIZYKA LUDZKIEGO CIAŁA
Poznając metafizyczną budowę ludzkiego ciała oraz odpowiadającym jej chorobom i przypadłościom możemy przeanalizować psychosomatyczne przyczyny każdego zachorowania i ustalić typ psychologiczny naszego klienta, a co za tym idzie zastosować właściwą terapię usuwającą źródło choroby, a przez to doprowadzić do całkowitego i trwałego uzdrowienia.
   
ANNA BRAUNEK: MOJE ŻYCIE Z CHANNELINGIEM
Kiedy rozwinęłam swoje umiejętności udawało mi się nawiązywać kontakt z najróżniejszymi istotami, które jak same twierdziły, pochodziły nie tylko z Ziemi lub jej zaginionych lądów takich jak Lemuria, Atlantyda czy Mu, ale także z odległych planet i gwiazd: Vegi, Syriusza oraz Plejad.
   
DROGA DO SZCZĘŚLIWEGO PARTNERSTWA
Dziewczęta i młode kobiety od swoich najmłodszych lat przechodzą w rodzinie i społeczeństwie ciągłą indoktrynację prezentującą wzorzec idealnego mężczyzny. Bajki i filmy pełne są opowieści o księżniczkach zdobywanych przez królewiczów galopujących na białych rumakach lub o nieśmiałych lecz jakże wartościowych dziewczynach ratowanych przez komiksowych super bohaterów.

   
ROBERT SCHWARTZ - PLAN DUSZY
Zazwyczaj ludzie przeżywają swoje inkarnacje oraz równoważą energie poprzednich wcieleń dokładnie tak, jak sobie to zaplanowali. Życie, określane mianem "porażki" z punktu widzenia osobowości, jest często kwalifikowane jako sukces z punktu widzenia duszy. Większość dusz planuje swe życiowe wyzwania tak, aby służyć innym. To pragnienie stanowi fundamentalny aspekt naszej prawdziwej natury.

   
OLEG RUSNAK - PYTANIA DO NASZEGO ŻYCIA.
TERAPIA REINKARNACYJNA

- Świadomość tego, co działo się ze mną w poprzednich życiach bardzo mi pomogła zrozumieć współczesne wydarzenia. Wreszcie zacząłem odkrywać mechanizmy jakie sterowały moim życiem, docierałem do prawdziwych intencji ludzi, którzy mienili się być moimi przyjaciółmi. Przypadkowe wydarzenia zaczęły nabierać znaczenia, a uporczywe myśli okazywały się mieć swoje głębokie uzasadnienie. Dzięki wiedzy o poprzednich wcieleniach moje życie nabrało sensu.
   
PASCAL VOGGENHUBER - POSŁANIEC ZAŚWIATÓW
 - Najważniejszą rzeczą jaką nauczył mnie świat duchowy to zachęta do cieszenia się każdą chwilą życia. Piszę o tym w swojej najnowszej książce "Enjoy this Life®" (Ciesz się życiem). Powinniśmy zaznawać jak najwięcej radości w życiu. Każdą chwilą życia należy się delektować, a nie ciągle pytać, co będzie jutro lub pojutrze. Świat duchowy pragnie, aby ludzie uśmiechali się, odczuwali radość z życia i byli wewnętrznie wolni. Nie powinniśmy tak łatwo ulegać kulturowym, religijnym i duchowym dogmatom. Trzeba próbować stawać się człowiekiem i żyć jak człowiek spełniony.
   
ZARATHUSTRA: PRZESŁANIE Z PIĄTEGO WYMIARU
W 1987 roku trafiłem na spotkanie z niezwykła osobą, uzdrowicielką Adele Tennings. Ta wspaniała kobieta o białych włosach i niebieskich oczach była prawdziwym awatarem czyli boską istotą wcieloną w ludzkim ciele. To najsilniejsza uzdrowicielka jaką kiedykolwiek spotkałem w życiu. Ludzie przyjeżdżali do niej by otrzymać jakiś przekaz lub zostać uzdrowionymi. Kiedy nasze oczy po raz pierwszy się spotkały rozpoznaliśmy się wzajemnie, a pomiędzy nami eksplodowała bomba czystej i niewinnej miłości.
   
RODZINA ŚWIETLISTYCH LEKARZY
Uzdrowiciele spirytystyczni zakładają, że jeśli ktoś robi coś negatywnego to jego zachowanie jest składową osobistej słabości oraz negatywnego oddziaływania przyczepionego do niego ducha. Mówiąc innymi słowy taki człowiek jest nawiedzony przez istotę bezcielesną. Zbyt długie obcowanie z duchem i zupełne uzależnienie od jego podszeptów może sprawić, że staniemy się całkowicie bezwolni, lub wręcz opętani.
   
DROGA DO POKOCHANIA SIEBIE
- Wiele osób obecnie czuje niechęć do udziału w kursach czy warsztatach. Panuje przesyt ofert, a prowadzący powtarzają te same slogany. Dla mnie jest to czas, gdy ludzie powinni dzielić się sobą i swoimi doświadczeniami. Jeśli wszyscy znajdziemy się w zasięgu tego samego pola, to w chwili, gdy większość uczestników się otworzy to będzie im łatwiej poradzić sobie ze swoimi problemami. Mam wrażenie, że za pomocą swoich prostych metod potrafię dotrzeć do ludzkiego wnętrza.
   
KATARZYNA METZA: DOTKNIĘTA PRZEZ ŚWIATŁO
W 2015 roku zrobiłam zabieg kobiecie, która była naturalną channelerką, osobą mającą silne połączenie ze sferą duchową. Odczułam wtedy rodzaj energetycznego uniesienia, a w głowie pojawiły się myśli, abym zawsze była obecna i każdą osobę, która do mnie przyjdzie traktowała z miłością. Po zabiegu jasnowidząca opowiedziała mi, że przez cały czas otaczało nas siedmiu bardzo wysokich archaniołów. Jeden z archaniołów powiedział, że przekażą mi nową metodę pracy ze światłem.
   
LUBIĘ PATRZEĆ JAK LUDZIE STAJĄ SIĘ SZCZĘŚLIWI cz. I
- Kiedy się komuś przyglądam, przed moimi oczami pojawia się wirtualna matryca zawierająca wszystkie energetyczne połączenia i zależności pomiędzy ta osobą, a innymi członkami jej rodziny. Widzę charaktery oraz zachodzące relacje rodzinne między przodkami, rodzicami, rodzeństwem, współmałżonkami i dziećmi. Pojawiają się także dusze zmarłych lub nie narodzonych jeszcze dzieci, kochankowie, prawdziwi biologiczni rodzice wychowywanego w małżeństwach potomstwa, a nawet osoby usunięte poza nawias tej energetycznej struktury
   
LUBIĘ PATRZEĆ JAK LUDZIE STAJĄ SIĘ SZCZĘŚLIWI cz. II
- Człowiek jako byt wielowymiarowy i wielopoziomowy przychodzi doświadczyć życia w świecie materii, aby czegoś się nauczyć i coś zrozumieć. Podnieść poziom świadomości i przybliżyć się do Stwórcy, który jest doskonałością. Natomiast kiedy człowiek zapomni o celu swojej duszy i zatraci się w codziennym, materialnym życiu, zaczyna otrzymywać różnego rodzaju upomnienia, początkowo drobne i prawie niezauważalne, potem coraz mocniejsze, takie jak ból, choroby czy depresje. Wszystkie te sygnały zmuszają nas do zastanowienia się, zrozumienia i podjęcia pracy nad sobą.
   
PROROCY PŁASKIEJ ZIEMI
W owym czasie Wilbur Voliva stał się najsłynniejszym w Ameryce orędownikiem teorii płaskiej Ziemi, twierdząc, że biegun południowy jest tak naprawdę jedynie pasem lodu okalającym wszystkie oceany i chroniącym statki przed wypadnięciem poza krawędź. Ustanowił nawet nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów dla osoby, która obali jego teorię, zgodnie z którą Słońce miało średnicę 32 mil i krążyło nad Ziemią na wysokości nie większej niż 3 tysiące mil.
   
AL NUR - KLEJNOT DUCHOWEGO UZDRAWIANIA
Bliskowschodni uzdrowiciele wykorzystują wszystko co mają pod ręką. Pamiętam moje zdziwienie, kiedy zorientowałem się, że miejscowi terapeuci wokół swoich domostw wystawiali na działanie promieni słonecznych kolorowe butelki wypełnione piaskiem. Taki piasek "naładowany" słońcem służył im jako "lekarstwo", które wysypywali na bolące lub zranione miejsce. Obserwowałem nawet jak piaskową terapię stosowano nawet przy uzdrawianiu guzów nowotworowych.
   
W PRZESTRZENI SERCA
Poczułam, że mam w sobie wiedzę, którą posiadam od dawna i muszę ją jedynie przebudzić, zaczęłam bardzo głęboko odbierać wibracje kolorów oraz ich relacje z dźwiękami. Przede wszystkim jednak poczułam miłość, której nie zaznałam nigdy wcześniej. Byłam zawsze bardzo religijna, delikatna i pełna ufności, co jednak nie uchroniło mnie przed wieloma przykrymi życiowymi doświadczeniami. Zadawałam sobie wtedy pytania; dlaczego choć sama daję miłość w zamian otrzymuję tyle złych emocji.
   
TAJEMNICE DUCHOWEGO ENNEAGRAMU
Enneagram jest dla mnie definicją Uniwersum, czyli Wszechświata. Pierwszą informację o Enneagramie wprowadził do świata zachodu Georgij Gurdżijew na początku XX-go wieku. Osoby pracujące z Enneagramem otrzymały dostęp do głębokiej wiedzy duchowej, co przyczyniło się do rozwoju całej ludzkości. Symbolem Enneagramu stała się figura geometryczna, która w systemie Pitagorasa przedstawia cyfrę dziewięć.
   
JUAN JESUS LOPEZ PEREZ: UZDRAWIAJĄCA ENERGIA
- Transowe przebudzenie energii kundalini, która jest podstawową energią odpowiadającą za funkcjonowanie naszego ciała, wprowadza wiele pozytywnych zmian w naszym życiu. Aktywizuje samo uzdrawiające siły organizmu i sprawia, że człowiek, jak nigdy przedtem, ma możliwość uświadomienia sobie swojej wielowymiarowości. Wiele osób przestaje utożsamiać się ze swoim ciałem rozumiejąc, że jesteśmy istotami duchowymi, które tylko przez krótką chwilę wcielają się w ciała fizyczne.
   
KRONIKA AKASZY: WIEDZA PŁYNĄCA Z PRZESTRZENI
Pierwotne pole nazywane przez starożytnych mędrców Kroniką Akaszy otacza nas, przenika i jest nami samymi. W polu tym zapisane są wszystkie informacje, cała doświadczona przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Wszystkie te płaszczyzny czasowe dzieją się jednocześnie i dzięki temu mamy do nich dostęp, gdyż rozgrywają się w jednym nieskończonym "teraz" niczym niezliczona ilość warstw wibracji, które przenikają się wpływając wzajemnie na siebie.
   

WYBRANY PRZEZ ENERGIE
- Początkowo nie byłem świadomy tego, co widziałem. Obserwowałem światło, kolory, różne istoty i energetyczne zależności między ludźmi. Nad głową każdego człowieka widziałem biały lub srebrny słup światła, często towarzyszyło temu poczucie przepływu energii spływającej z góry do głowy i dalej do serca.

   
BYĆ WŁASNYM MISTRZEM
Kształtowanie rzeczywistości jest realnie dostępne każdemu. Już teraz nasze umysły są gotowe do bycia oświeconymi, nie potrafimy jedynie odnaleźć przycisku z napisem start. Ludzka myśl jest potężnym narzędziem i sama potrafi zmieniać nasze otoczenie przyciągając do nas wszystko czego pragniemy. Tylko panujący w naszych głowach chaos sprawia, że nasze pragnienia najczęściej manifestują się w negatywny sposób.
   

DLACZEGO SIĘ STARZEJEMY I CZY MOŻNA POWSTRZYMAĆ TEN PROCES
Ludzie chorują, ponieważ stracili możliwości przystosowawcze do zmieniających się warunków życia. Wszystkie przewlekłe choroby są wynikiem wyczerpania się energii czasu. Tylko wiedza jak pobierać i wykorzystywać energię czasu z kosmosu pozwoli nam doprowadzić organizm do najlepszej reakcji i zachować młodość i zdrowie na długie lata

   
NAJLEPSZY DZIEŃ NASZEGO ŻYCIA
Kiedy uświadomimy sobie w co wierzymy i jak ta wiara kształtuje nasze zachowanie i postępowanie, będziemy mieli szansę zrozumieć co tak naprawdę nas ogranicza. Dlatego podstawowym zadaniem będzie przetransformowanie wzorców, co doprowadzi do realnych zmian w naszym życiu. Nareszcie będziemy mieli szansę dostrzec to, co znajduje się w zasięgu naszych możliwości, oraz to wszystko, co nas blokowało.
   
KIEDY DUSZA KRWAWI
Nasze codzienne życie wewnętrzne po traumie jest bardzo trudne, gdyż spędzamy ze sobą 24 godziny na dobę. Niekończący się wewnętrzny monolog może doprowadzić do ruiny całe dalsze życie, odrzeć je z jakiejkolwiek radości i wpędzić do piekła samoobwiniania się. Sami odcinamy się od szczęścia twierdząc, że nie jesteśmy tego warci.
   
MOJA DROGA DO LILY DALE
Gerta Lestock jest naturalnym medium, o zdolności widzenia, słyszenia i odczuwania. Spotkanie z nią jest jednocześnie seansem uzdrawiającym, ponieważ pojawiająca się energia zawiera w sobie nie tylko informacje, ale także ma aspekt terapeutyczny i leczniczy. Znikają wtedy stresy, emocje oraz różne problemy zdrowotne. Informacje jakie przekazuje są tak konkretne i szczegółowe, że budzą nieraz niedowierzanie jej klientów.
   
CZŁOWIEK TO ISTOTA KOMPLETNA
Wszystkie objawy chorobowe, zarówno te fizyczne jak i duchowe, są wyłącznie informacją o zaburzeniu działania świadomości. Każde takie zaburzenie, na materialnej lub niematerialnej płaszczyźnie, powstaje, gdy świadomość oddziela się od poczucia kompletności. Człowiek staje się zakładnikiem zapomnienia o własnej kompletnej naturze - Otmar Jenner.
   
KOBIETA NOWYCH CZASÓW
Udoskonalając swoją metodę pracy z umysłem po dziesięciu latach zdecydowała się na prowadzenie zajęć, na których nauczała o energii, wibracjach i sposobach uwalniania blokad. Swoich słuchaczy ujęła świeżym podejściem do przepracowywania codziennych problemów, które uniemożliwiają nam pójście do przodu. Nauczała także o kroczenia ścieżką duchową w wszystkich, nawet najbardziej zwyczajnych sytuacjach, takich jak praca czy problemy partnerskie oraz jak wykorzystywać energie w osiąganiu naszych pragnień.
   
WEJŚCIE DO KRONIKI AKASZY
- Dla mnie Akasza to swoiste wielowymiarowe pole energetyczne, które jest interaktywne, więc może się z nami komunikować. Co ciekawe wiele osób dociera do zapisów Kroniki Akaszy intuicyjnie, w chwili wykonywania różnych praktyk medytacyjnych lub całkiem przypadkowo. W moim przypadku opanowałam komunikowanie się z Kroniką Akaszy i odczytywanie jej zapisów odnoszących się do dowolnego fragmentu czasu i przestrzeni. Robię to, aby otrzymać informację, która pomoże nam rozwiązać jakiś konkretny problem - Gabrielle Orr.
   

ROSA BRANCO - ROZMOWA W KATEDRZE
- Pewnego dnia, kiedy rozpaczliwie szukając odpowiedzi wędrowałam po wielkich korytarzach Centrum Kosmicznego zorientowałam się, że nie jestem już w NASA ale w jakiejś rozświetlonej katedrze, a obok siebie wyczułam energię chrystusową

   
MROCZNY ŚWIAT H. R. GIGERA
W całej twórczości H. R. Gigera mamy do czynienie z niekończącymi się wariacjami tego samego tematu przedstawiającego nieziemską, kosmiczną egzotykę w stylu zapomnianych kamiennych monolitów i urządzeń rodem z zaginionych obcych cywilizacji.
   

RIFE - POGROMCA WIRUSÓW
W październiku 1929 roku, buduje mikroskop optyczny o tak dużym powiększeniu, że jest w stanie, jako pierwszy człowiek na świecie, zobaczyć żywego wirusa. Rozpoczyna także epokowe badania umożliwiające zniszczenie bakterii tyfusu oraz wirusów polio, opryszczki i nowotworów.

   
ROSA BRANCO - ŚWIATŁO JEST W NAS
Kiedy patrzyłam na ludzkie ciało widziałam coś więcej niż tylko fizyczną powłokę. Obserwowałam świetlistą esencję, która promieniowała z wnętrza każdego człowieka. Patrząc na swoich kolegów z pracy widziałam ich emocjonalne problemy, oraz jak bardzo byli uwięzieni w swoich ciałach fizycznych. Dostrzegałam także ich wewnętrzne piękno i bardzo żałowałam, że pogrążeni w przyziemnych sprawach nie potrafią się z niego cieszyć. I tak opuściłam mury Agencji, rozpoczynając pracę jako terapeutka.
   
BIAŁY SOKÓŁ - SZAMAN OD ZŁAMANYCH SERC
Złamane serce to szczególny temat. W dawnych czasach, składano ludzi na ołtarzach jako krwawe ofiary. Azteccy kapłani opanowali nawet sztukę wyrywania ludzkiego serca w tak przemyślny sposób, że ofiara mogła w ostatnich chwilach swojego życia zobaczyć swój własny bijący organ.
   
NIEWIDZIALNI PRZYJACIELE ROSY BRANCO
Od tamtego wydarzenia Rosa zaczęła widzieć świetliste byty energetyczne, które stały się towarzyszami jej dziecięcych zabaw. Nikt z osób dorosłych nie zwracał na nią uwagi, jedynie matka Rosy, osoba bardzo sensytywna, domyślała się, że jest to coś więcej niż tylko gra wyobraźni.
   
LU JONG - TRADYCJA ODKRYTA NA NOWO
Ponieważ w Lu Jong niektóre ćwiczenia pochodzą z przed kilkuset, a nawet kilku tysięcy lat możemy je odnaleźć pod różnymi postaciami w wielu dawnych liniach przekazu. Pojawiając się w tych praktykach różnice wynikają z dostosowywania ćwiczeń do konkretnych czasów i warunków w których żyli ówcześni ludzie. Mój mistrz stanął przed podobnym zadaniem tworząc współczesną odmianę Lu Jong dostosowaną do potrzeb i możliwości Zachodniego Świata.
   
POCZUŁEM WEWNĘTRZNE SZCZĘŚCIE
W pewnej chwili nie mogłem już chodzić, ani poruszać nogami. Wszelkie zabiegi rehabilitacyjne oraz masaże tylko na krótko likwidowały wszechobecny ból. Znajomy lekarz powiedział, że zrobią mi operację, jak tylko rozpocznie się u mnie proces zaniku mięśni. W chwili najczarniejszej rozpaczy poprosiłem Boga, aby zabrał mnie z tego świata.
   
USŁYSZEĆ MELODIĘ DUSZY I CIAŁA
- Zdolność podświadomości do zapamiętywania zdarzeń nawet z bardzo wczesnego dzieciństwa z jednej strony przynosi nam bardzo dużo korzyści lecz z drugiej strony może powodować wiele lęków traum i urazów. Szczególnie jeśli uświadomimy sobie, że obejrzany w dzieciństwie, pełen przemocy film dla dorosłych w wiele lat później może zaowocować poczuciem, że byliśmy bici lub molestowani.
   
GDY DUSZA ODCHODZI
- Uzdrowienie nie polega na całkowitym uwolnieniu od karmy, gdyż w takim wypadku nie byłoby powodu do obecnego wcielenia - mówi dr Chojnowska. - To raczej prostowanie drogi duchowej, z której coś usuwamy, przesuwamy lub wygładzamy, tworząc korzystniejsze sytuacje dla rozwoju duszy danej osoby.
   
O ROZWOJU DUCHOWYM W PIĘCIU OBRAZACH
Zgodnie ze swoim znakiem zodiaku, Josaf od dzieciństwa posiadał także dar rozumienia przyrody, odgadywania ludzkich myśli oraz przepowiadania przyszłości. Jego pierwszą znacząca przepowiednią było przewidzenie rychłej śmierci Stalina. Jednakże w czasach komunistycznego terroru, takie słowa nawet w ustach małego chłopca mogły sprowadzić wiele kłopotów na całą rodzinę.
   
UZDRAWIAJĄCE MEDIUM - JAN OD BOGA
Do najbardziej widocznej przemiany doszło w 1998 roku, kiedy to Joao na skutek wylewu krwi do mózgu został jednostronnie sparaliżowany. Uzdrowiciel nie mógł poruszać ręką, otworzyć jednego oka, ani też chodzić o własnych siłach. Jednakże w chwili nawiedzenia go przez uzdrawiające duchy odzyskiwał pełną sprawność ruchową. Wykonał wtedy operację na samym sobie dokonując nacięcia w okolicach serca.
   
CZAS KRYSZTAŁÓW - wywiad z SEBASTIANEM MINOREM
Kryształy od wieków służyły do przechowywania informacji, co więcej posiadały moc sprawczą czyli były istotami specjalnie inkarnowanymi i przypisanymi danym przedmiotom lub krystalicznym artefaktom przechowywanym na dworach dawnych królów i cesarzy jako "zaufani doradcy". Stąd zapewne pochodzą legendy o dżinie zaklętym w butelce lub kryształowej lampie Aladyna.
   
JAN OD BOGA - OSTATNIA NADZIEJA
Wreszcie staję przed obliczem będącego w transie Joao, który siedzi w wielkim fotelu trzymając bose stopy na podnóżku. Obok Jana na specjalnym postumencie ustawiono przepiękny blok różowego kwarcu wielkości sporego telewizora. Joao bierze mnie za rękę i widzę jak jego oczy błyskawicznie uciekają pod czaszkę. Po chwili pomocnik Jana od Boga tłumaczy mi jego zalecenia wypowiedziane po portugalsku.
   
DEEKSHA - BŁOGOSŁAWIEŃSTWO JEDNOŚCI
W pewnym momencie stanęła przede mną młoda Hinduska o pięknych oczach i głębokim spojrzeniu. Położyła dłonie na mojej głowie, a ja przez moment poczułam intensywnie płynącą energię. Potem ogarnęło mnie poczucie nieznanej dotąd słodkiej błogości, wszechogarniającej miłości i spokoju. Przeniosłam się gdzieś bardzo daleko stąd, gdzie czas i przestrzeń nie istnieją.
   
O CZŁOWIEKU, KTÓRY URODZIŁ SIĘ NIEBIESKIEGO DNIA
Tammet jako matematyczny geniuszem potrafi dokonywać karkołomnych obliczeń z zadziwiająca szybkością. Mnoży i podnosi liczby do sześcianu z prędkością kalkulatora. Pierwszy raz odkrył swoją zdolność w wieku 9 lat. Tammet stał się osobą medialną i rozpoznawalną w 2005 roku.
   
MANUEL SCHOCH - POŻEGNANIE MISTRZA
W wieku 6 lat Manuel Schoch opuścił dom dziecka zaadoptowany przez bogatą rodzinę lekarzy. Zawsze uważał, że trudności z dziecięcych lat były początkiem duchowej ścieżki, która pozwoliła mu kwestionować ogólnie przyjęte zasady prowadzenia terapii i stworzyć nowe założenia łączące mistykę z uzdrawianiem.
   
W ZGODZIE Z KOSMICZNYM RYTMEM

- Skąd wzięło się twoje duchowe imię Matawa?
- Otrzymałem je kilka lat temu od wysokiej rangi istot duchowych. Oznacza ono "wcielenie bóstwa". Jest to stare afrykańskie imię nadawane wielkim istotom ludzkim poświęcającym się służbie dla innych.
   
PACHAMAMA RYTUAŁ MATKI ZIEMI
Rytuał Pachamamy
, odprawiany od prawie 4 tysięcy lat pomaga nawiązywać ponowny kontakt z Sercem i Duchem Matki Ziemi. Z jej mądrością i wiedzą o samym życiu, którym jesteśmy przesiąknięci, lecz zdążyliśmy już o tym zapomnieć. Przez tysiąclecia nasi przodkowie korzystali z zasobów naszej planety, a ona tuliła ich do swego łona, napełniała życiem, karmiła i łączyła z siłami Czterech Żywiołów.
   
TELEPATA ZZA ŻELAZNEJ KURTYNY
Kiedy Awtandił Łomsadze, młody gruziński student, w 1960 roku rozpoczynał wraz z profesorem Leonidem Wasiliewem eksperymenty związane z telepatią nawet nie przypuszczał, że jest bacznie obserwowany przez pracowników Ministerstwa Obrony ZSRR. Tajna operacja pozyskiwania nowych parapsychicznych technologii na potrzeby obronności otrzymała kryptonim "Kryształ".
CZEŚĆ I <<<>>> , CZĘSĆ II <<<>>>, CZĘŚĆ III <<<>>>
   
CUDA NA DŁONIACH - OPOWIEŚĆ O AMRICIE I VIBHUTI
Starzec, każdemu z nas, kładzie na wyciągniętych dłoniach po medaliku. Z bijącymi sercami obserwujemy jak w zagłębieniach rąk gromadzi się amrita, którą Hindus przelewa łyżką na puste dłonie zachęcając do jej wypicia.
   
TERAPIA CZASU MANUELA SCHOCHA
Metoda opracowana przez Manuela Schocha pomaga nam w uporaniu się z problemami psychologicznymi i strachem przed przyszłością. W tym celu nie odwołuje się jednak do analizowania i poszukiwania wyjaśnień w przeszłości, ani też do sprzeciwiania się i negowania naszych słabości. Przeciwnie, usiłujemy żyć z tymi uczuciami obserwując je bez próby reakcji, opisu lub interpretacji z naszej strony.
   
W JASKINI KATARÓW
O
Grocie Siedmiu Jaskiń, która stała się celem naszej wyprawy, Margit Bohdalek dowiedziała się 18 lat temu. Kiedy po raz pierwszy spenetrowała jej siedem komnat i wczuła się w panującą tam atmosferę zrozumiała, że nie ma lepszego miejsca do przeprowadzania szamańskich inicjacji polegających na odczuwaniu energii Ziemi.
 
VEDIC ART - SZTUKA PRZEBUDZENIA
Nadrzędnym zadaniem Vedic Art jest rozbudzanie w ludziach wewnętrznej siły kreacji poprzez twórczość. To metoda przeznaczona dla wszystkich, nie tylko dla artystów czy ludzi zajmujących się sztuką zawodowo. Biznesmen, urzędnik czy sprzedawca także może być kreatywny w swojej pracy i w życiu prywatnym.
 
PRZODKOWIE W KORONACH DRZEW
W życiu każdego człowieka bardzo istotne jest uporządkowanie otaczającej go przestrzeni subtelnej, którą zajmują, nie tylko jego myślokształty, ale także duchy przodków. Ktoś, kto nie porozumie się ze swoimi antenatami i nie odeśle ich do światła będzie miał bardzo duże problemy z osiągnięciem wyższych duchowych wibracji. Takie postępowanie ułatwia i upraszcza życie nie tylko żywym, ale także zmarłym.
 
JAK URODZIŁEM SAM SIEBIE, CZYLI W SZAŁASIE POTÓW
Szałas potów to rytuał odprawiany prawie we wszystkich pierwotnych wspólnotach na Ziemi. Spotykamy go nie tylko u Indian Ameryki Północnej i Południowej, ale także u Scytów, zamieszkujących tereny obecnej Rosji i Ukrainy. Współcześnie reprezentowany przez rosyjską banię lub fińską saunę, po wielu latach powrócił do łask dzięki Indianom Ameryki Północnej, a w szczególności plemieniu Lakota.
 
WYPRAWA DO KRAINY DUCHA - OPOWIEŚĆ SZAMANA
Kiedy człowiek przeżywa gwałtowne uczucie strachu podczas wypadku samochodowego lub innej grożącej śmiercią sytuacji, to bardzo często robi głęboki wdech. W takiej dramatycznej chwili, bez względu na to czy coś się stało czy nie, duch opuszcza ciało człowieka i pozostaje na miejscu zdarzenia. Od tej pory ciało takiej osoby funkcjonuje bez ducha gdyż zabrał go strach.
 
TAM, GDZIE DUCH WYRYWA SIĘ Z MATERII
SAI BABA W OCZACH PIELGRZYMÓW
Wydawałoby się, że o tej niepozornej Istocie w pomarańczowej szacie powiedziano i napisano już prawie wszystko. Dziesiątki relacji, książek i filmów przybliża nam fenomen Sathya Sai Baby postaci, której nie wypada nazywać Bogiem, choć określenie Człowiek także jest nie na miejscu.
 
PO OBU STRONACH ŻYCIA
ODPROWADZANIE DUSZ WEDŁUG SEBASTIANA MINORA

Aby przestać lękać się śmierci musimy uzbroić się w odwagę i przyjrzeć się temu nieodwracalnemu procesowi. Nie jest to łatwe zadanie albowiem, mimo że większość religii udziela nam na to pytanie odpowiedzi, to jednak podawane informacje są najczęściej sprzeczne. I chociaż wszyscy zgodnie stwierdzają, że "po tamtej stronie" nadal będziemy istnieć to jednak przeciętny człowiek ma ku temu poważne wątpliwości.
 
MOJE SPOTKANIA Z AWATARAMI
Kiedyś, pochłonięty zarabianiem pieniędzy, nie miałem na nic czasu i dużo rzeczy umykało mi bezpowrotnie. Nie widziałem ich, nie czułem i nie potrzebowałem. Obecnie moje postrzeganie stało się wyraźniejsze. Stałem się wyciszony i spokojny. Zrozumiałem, że to, co kiedyś posiałem będę teraz zbierał w postaci nie zawsze szczęśliwych doświadczeń.
 
KLĄTWA POWTARZANYCH BŁĘDÓW
Genetyczni, biologiczni i duchowi przodkowie, w oparciu o swoją wiedze i doświadczenie, mogą bardzo skutecznie stymulować nasz indywidualny i kolektywny rozwój. Jednak, aby oni mogli podwajać naszą energię, wspierać w zmaganiach z losem i chronić zdrowie, my musimy odnosić się do nich z szacunkiem i godnością. Przodkowie muszą czuć, że są dla nas prawdziwymi autorytetami.
 
AMMA - SERCE MATKI
Już od 30 lat Amma poświęca się uszczęśliwianiu ludzkości poprzez jeden z najprostszych gestów, jakim jest czułe objęcie. W ten intymny sposób awatarka pobłogosławiła i pocieszyła prawie 21 milionów ludzi na całym świecie. Amma obejmuje wszystkich z jednakową miłością nie zważając na to, że często podchodzą do niej osoby stare, chore lub ułomne.
 
LASANA - IMIĘ BOSKIEJ MIŁOŚCI
Historia Lasany rozpoczyna się jeszcze przed jej narodzeniem, kiedy będąca z nią w ciąży matka zaczęła odczuwać niepokojące objawy. Brzemienna kobieta nagle znalazła się w oku energetycznego cyklonu, który mogła porównać jedynie do biblijnych zwiastowań towarzyszących narodzinom proroków. Zrozpaczona, zwróciła się o pomoc do lekarzy, którzy rozpoznając jedynie fatalny stan nerwów kobiety zatrzymali ciężarną w szpitalu.
 
SZAMANI - LEKARZE LUDZKICH DUSZ
W wielu tradycyjnych społecznościach świat postrzegany jest inaczej, niż w cywilizacji Zachodu. Zapełniają go duchy przyrody, istoty, co prawda pozbawione fizycznego ciała, ale obdarzone za to inteligencją i mocą wpływania na nasze życie. Pośrednikami między tymi dwoma światami są szamani.
 
W KAŻDYM Z NAS JEST ŚWIATŁO
Mother Meera
zawsze była nietypowym dzieckiem. Przyszła na świat jako Kamala Reddy w małej hinduskiej wiosce Chandepalle w niezbyt religijnej rodzinie. I chociaż jej ziemscy rodzice bardzo ją kochali to nie rozpoznali w niej boskiej inkarnacji. Po raz pierwszy doznała oświecenia w wieku 6 lat, kiedy to w wewnętrznej wizji ujrzała swoich duchowych przewodników.
 
SIŁA MROKU czyli W LABIRYNCIE PODŚWIADOMOŚCI
Z pośród wielu doznań jakie może przeżyć człowiek jednym z najbardziej pierwotnych i wstrząsających jest przebywanie w absolutnej ciemności. Całkowita utrata wizualnej kontroli nad rzeczywistością powoduje, że stajemy się zupełnie bezbronni i zdani na łaskę otaczającej nas materii.
 
LASANA - ENERGIA BOSKIEJ MIŁOŚCI
Zaspani ustawiamy się w kolejce na darshan. W milczeniu zajmujemy miejsca w obszernej sali. Zapalone świece i zapach kadzidła wprowadzają nas w uroczysty nastrój. Punktualnie o siódmej do sali wkracza Matka Lasana młoda, osiemnastoletnia dziewczyna ubrana w długą suknię. Przy dźwiękach delikatnej muzyki Lasana rozpoczyna swoją energetyczną pracę.
 
OSTATNIE TAKIE SIOŁO czyli ŻYCIE ZGODNE Z NATURĄ
W małej wiosce Budy leżącej kilka kilometrów od Białowieży od kilku lat można zwiedzać pierwszy w Polsce prywatny Skansen Kresowy, a w nim kompletną chłopską zagrodę z przełomu XVIII i XIX wieku. Jednak prawdziwym skarbem Sioło Budy nie są zgromadzone w nim eksponaty, lecz przewodniczka, kustosz i opiekunka w jednej osobie Maria Nieczyporuk.