DOTKNIĘTA PRZEZ ŚWIATŁO
Z wokalistką, muzykiem, kompozytorką i terapeutką energetyczną Katarzyną Metza, rozmawia Włodzimierz Adam Osiński.


- Przed chwilą zakończył się twój koncert Puls Życia, podczas którego wraz z towarzyszącym ci muzykiem Bogdanem Halickim, stworzyliście improwizowane misterium muzyczne w lekko szamańskim stylu. Czy to twój muzyczny powrót?

- I tak i nie. Muzyka to całe moje życie i nigdy jej nie porzuciłam. W komputerze czeka materiał na co najmniej trzy płyty i mam wrażenie, że nadszedł czas, aby go wreszcie zaprezentować. Będzie to jednak zupełnie coś nowego, co powstało także dzięki moim doświadczeniom duchowym, przekazom i codziennym rozmowom z moimi anielskimi przewodnikami. Chciałabym, aby moja twórczość muzyczna stała się dopełnieniem działań energetycznych i tego co robię, czyli pracy ze Światłem.

- Większość osób pamięta cię jako utalentowaną wokalistkę i wyjątkowo żywiołową prezenterkę programów muzycznych w kilku znanych telewizjach.
- Tak się wszystko zaczęło. Kiedy w rodzinnym Szczecinie ukończyłam średnią szkołę muzyczną, postanowiłam zdawać w Katowicach na słynny Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. O przyjęcie na te czteroletnie studia ubiegało się wtedy sześćdziesięciu ośmiu kandydatów. Komisja wybrała tylko dwie osoby, jedną z nich byłam ja. Już w czasie studiów starałam się śpiewać gdzie tylko mogłam. Jeden z producentów muzycznych zaproponował, abym wraz z Tomaszem Machlikiem, który rapował stworzyli grupę dance i tak w 1994 roku powstał zespół I&I. Rozpoczęła się niesamowita przygoda mojego życia. Miałam wtedy dwadzieścia kilka lat i w każdy weekend koncertowałam wraz z zespołem. Na nasze występy przychodziły tłumy młodych ludzi, nagraliśmy trzy płyty. W 1995 roku pojechaliśmy na tourne do Stanów Zjednoczonych.
Rok później zaczęła się moja przygoda z małym ekranem. W1996 r. trafiłam do telewizji TVN, gdzie poprowadziłam swój autorski program "Dance Time", później był Polsat i "Dżana Top" czyli lista przebojów, wywiady z gwiazdami i muzyczne nowinki. Okazało się, że kamera mnie kocha, a ja mam naturalny talent. W tej i w innych stacjach telewizyjnych prowadziłam różne programy muzyczne, a potem sama pisałam scenariusze. Żeby lepiej osadzić się w tym co robię, skończyłam dwuletnie podyplomowe studia dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim.

- Jako młoda dziewczyna odniosłaś sukces, o którym marzy wiele osób.
- Po prostu znałam się na muzyce i potrafiłam bez strachu rozmawiać z gwiazdami (śmiech). Szybko jednak zauważyłam, że telewizja jest wielką  i trudną strukturą, która coraz częściej przycinała mi skrzydła. To co robiłam nie było już dla mnie, lecz dla kogoś innego. Zdecydowałam, że muszę się z tego wyrwać. W 2007 roku podpisałam kontrakt i wyjechałam do Stanów Zjednoczonych, pojechałam śpiewać jazz na statku wycieczkowym. Spędziłam dwa niezwykłe lata na Florydzie. Tam też poznałam metodę Access Consciousness wraz z techniką Bars i na poważnie zajęłam się swoim rozwojem duchowym.

- Ale duchowością interesowałaś się już o wiele wcześniej?
- Moja przemiana duchowa rozpoczęła się jeszcze w Polsce, bo w 2000 roku, kiedy to jeden z przyjaciół zaczął podsuwać mi książki o rozwoju duchowym. Po przeczytaniu "Rozmów z Bogiem" Neale'a Donalda Walscha oraz "Życia i Nauki Mistrzów Dalekiego Wschodu" Bairda Spaldinga wiedziałam, że to jest moje i dalsze pozycje pochłaniałam jednym tchem. Poczułam, że bardzo uwrażliwiło się moje odczuwanie, potrafiłam płakać zachwycając się pięknem przyrody, łatwo wchodziłam w medytację, coraz częściej otrzymywałam przekazy. Ukończyłam też wiele kursów; poznałam Reiki, hawajską Hunę oraz metodę regresingu Leszka Żądło. Zadawałam wiele pytań szukając na zewnątrz odpowiedzi, chłonęłam to, co przynosił mi świat, zapominając czasem o własnym wnętrzu.

- Po powrocie ze Stanów dałaś się poznać w nowej roli jako utalentowana terapeutka.
- Kiedy nauczyłam się masażu Bars pomyślałam, że to dobry pomysł, aby sprowadzić go do Polski. Po powrocie do kraju prowadziłam kursy i sesje indywidualne. Kiedy w 2015 roku zrobiłam zabieg Bars kobiecie, która była naturalną channelerką, czyli osobą otrzymująca przekazy i mającą bardzo silne połączenie ze sferą duchową, nastąpiła zmiana w moim życiu. Odczułam wtedy rodzaj energetycznego uniesienia, a w głowie pojawiły się myśli, abym zawsze była obecna, zachowywała czystą intencję i każdą osobę, która do mnie przyjdzie traktowała z miłością. Po zabiegu jasnowidząca opowiedziała mi, że przez cały czas otaczało nas siedmiu bardzo wysokich archaniołów spowitych opalizującym światłem. Jeden z archaniołów powiedział, że przekażą mi nową metodę pracy ze światłem, tak jak została ona stworzona.

W ciągu następnego tygodnia, kilkakrotnie spotkałam się z channelerką dokładnie zapisując wszystkie detale metody dyktowanej przez duchowe istoty. W tak niecodzienny sposób otrzymałam narzędzie do pracy z Punktami Źródłowymi Świadomości, terapię którą nazywam także Dotykiem Światła.

- Na czym polega istota twojej metody?
- Praca z Punktami Źródłowymi Świadomości, to rodzaj dotyku lub energetycznego masażu, podczas którego układam dłonie na głowie osoby poddającej się zabiegowi, w taki sposób, aby wyzwolić zablokowaną w nich energię. Właściwie nie jest to nawet dotyk, ponieważ zatrzymuję palce na kilka milimetrów nad skórą głowy. Punkty Źródłowe odpowiadają za różne aspekty naszego życia. Będąc w przestrzeni serca, dotykam je delikatnie wprowadzając energię światła. Wtedy też, na poziomie naszego mózgu, dochodzi do rozładowania elektromagnetycznych napięć, którymi są nasze myśli, emocje, uczucia, programy, schematy, kalkulacje i założenia, a które powstały na przestrzeni lat i wszystkich naszych wcieleń.
Ten energetyczny dotyk, działa niczym czyszczenie twardego dysku w komputerze. Za pomocą trzynastu układów dłoni, usuwam wszystkie niesłużące już nam przekonania, wierzenia, oraz punkty widzenia kreujące ograniczenia i blokady. Efektem zabiegu są pozytywne zmiany zachodzące w naszym życiu; zaczynamy "więcej dostrzegać", a także przestajemy być "więźniami" naszych reakcji. Z pozycji uczestnika wydarzeń przechodzimy na pozycję obserwatora, dzięki czemu możemy zachować dystans podczas wielu stresujących sytuacji. Nie jesteśmy już ofiarami systemu, ale ludźmi świadomie tworzącymi swoje życie.
Dotyk Światła, to pochodzące ze Źródła narzędzie pomagające uwolnić się od wszystkiego co nas blokuje i hamuje przed radością, lekkością szczęściem oraz zdrowiem.

- Jak powstają takie energetyczne blokady?
- Zaklinowanie się energii w Punkcie Źródłowym może wywołać jakaś gwałtowna, a zarazem negatywna, reakcja rodziców na spontaniczną ekspresję dziecka. Wystarczy, że mama lub tata powiedzieli, żeby ich małe dziecko przestało się wydzierać i było cicho, bo nie mogą już wytrzymać tego hałasu, a Punkt Źródłowy odpowiadający za twórczość może ulec zablokowaniu.

Dopiero wyzwolenie zamrożonej energii z punktu nazywanego przeze mnie Twórczą Przestrzenią sprawi, że przestajemy się bać i zaczynamy tworzyć, śpiewać, pisać lub grać.

- Czy można się nauczyć Dotyku Światła i czy może być stosowany jako autoterapia?
- Na oba pytania odpowiadam twierdząco. Praca z Punktami Źródłowymi Świadomości opiera się na czystości naszej intencji i o ile ją zachowamy to nie mamy szansy, aby zrobić coś źle. Kiedy czujemy się zablokowani na poziomie duchowym lub cielesnym, zawsze możemy odwołać się do właściwego Punktu Źródłowego, wejść w pole serca i samemu sobie zrobić zabieg. Świetlisty dotyk sprawia, że z naszych fizycznych i energetycznych palców wypływa delikatny promień światła, który wypłukuje z naszej przestrzeni to wszystko, co nas ogranicza. Przy pewnej wprawie będziemy mogli dość szybko wejść w stan wyciszenia docierając do poziomu theta. Po zabiegu, niektóre osoby pozostają w stanie czystej pustej przestrzeni, czyli poczuciu bycia prawdziwym "czystym" sobą.

- Wydaje się, że praca z Punktami Źródłowymi to metoda, którą możemy stosować chroniąc się przed energetycznymi "zabrudzeniami" dnia codziennego?
- Moim zdaniem powinniśmy starać się, aby z naszego życia nie uczynić energetycznego, emocjonalnego i psychicznego "śmietnika". Żeby tego uniknąć powinniśmy nie tylko przestać "kolekcjonować" coraz to nowsze negatywne emocje, ale także umieć pozbywać się starych ograniczających nas wzorców, które przechowujemy od dzieciństwa i do których tak już przywykliśmy, że nawet nie zdajemy sobie sprawy, że je posiadamy. Dlatego pracując z Dotykiem Światła należy zawierzyć nie naszemu ego, ale zdać się na intuicję i prosić o uwolnienie od tego, co w danej chwili jest dla nas najważniejsze i na co jesteśmy gotowi. Każdy z nas jest niczym Wielka Księga Mądrości. Pracując nad sobą, mamy szansę na przeczytanie jej od deski do deski. Może się jednak zdarzyć, że zatrzymamy się w połowie lektury lub przebrniemy zaledwie przez pierwszą stronę. Otwarcie się na ukrytą w nas samowiedzę, czasami jest trudnym i długotrwałym procesem. Kiedy jednak zachowamy czystą intencję możemy być pewni, że strumień mądrości w końcu popłynie. 

- Dziękuję ci Kasiu za rozmowę.
- Dziękuję.

Rozmawiał: Włodzimierz Adam Osiński
zdjęcia: archiwum prywatne Katarzyny Metza.
wywiad zamieszczono w miesięczniku "Czwarty Wymiar" nr 07/2017


KATARZYNA METZA

Wokalistka, muzyk, kompozytorka i uzdrowicielka energetyczna. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Prezenterka programów muzycznych w telewizjach TVN, Polsat, TV4. Współzałożycielka zespołów I&I oraz U&I. Terapeutka energetyczna pracująca autorską metodą Dotyk Światła - Punkty Źródłowej Świadomości. Posiada zdolność jasnosłyszenia i jasnoczucia. Prowadzi seminaria, sesje indywidualne i oraz autorskie warsztaty wokalne.

Plan zajęć z Katarzyną Metza
31 VIII 2017 (czwartek), godz. 18:00, wstęp wolny
Spotkanie otwarte z Katarzyną Metza.
Warszawa, Centrum Konferencyjne "Społem", ul. Grażyny 13, sala konferencyjna, II piętro.
wstęp wolny.

31 VIII 2017 (czwartek), godz. 19:00
Misterium Dźwięku - uzdrawiający koncert
Warszawa, Centrum Konferencyjne "Społem", ul. Grażyny 13, sala konferencyjna, II piętro
donacja: 50zł

2 IX 2017 (sobota)
Dotyk Światła - Punkty Źródłowej Świadomości - jednodniowe seminarium praktyczne w godzinach 10:00 - 18:00. (z godziną przerwą na obiad)
Warszawa, Centrum Konferencyjne "Społem", ul. Grażyny 13, sala Zielona, parter.
Koszt seminarium: 500 zł
Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku polskim.
Ilość miejsc ograniczona
Przedpłaty będą zwracane tylko w przypadku odwołania zajęć, a nie rezygnacji uczestnika.
Uwaga: możesz obniżyć koszt zajęć zapraszając swoich znajomych.
Osobom zainteresowanym przesyłamy szczegółowe informacje.

3 IX 2017 (niedziela)
Odkryj Kim Jesteś, Dotknij Dźwięku Swojej Duszy - seminarium praktyczne
w godzinach 10:00 - 17:00. (z godziną przerwą na obiad)
Warszawa, Centrum Konferencyjne "Społem", ul. Grażyny 13, sala Zielona, parter.
Koszt seminarium: 350 zł
Osoby biorące udział w seminariach w sobotę i w niedzielę otrzymują rabat - 150zł
Wykłady i zajęcia będą prowadzone w języku polskim.
Ilość miejsc ograniczona.
Przedpłaty będą zwracane tylko w przypadku odwołania zajęć, a nie rezygnacji uczestnika.
Uwaga: możesz obniżyć koszt zajęć zapraszając swoich znajomych.
Osobom zainteresowanym przesyłamy szczegółowe informacje.

3 IX 2017 (niedziela), godz. 17:00.
Śpiew Mojej Duszy - specjalny koncert Katarzyny Metza.
Warszawa, Centrum Konferencyjne "Społem", ul. Grażyny 13

Dla uczestników sobotniego kursu "Dotyk Światła" oraz niedzielnego kursu "Odkryj Kim Jesteś" - wstęp wolny.
Dla osób z zewnątrz koszt: 60 zł.
Prosimy przynieść ze sobą koc, poduszkę, wodę i ubrać się wygodnie.

1, 4 IX 2017 - Sesje indywidualne.
Sesja - opcja I, czas 1godzina

Rozmowa, z użyciem technik przemiany, które uwalniają od karmicznych obciążeń, przysiąg, paktów, zobowiązań, podczepień duchowych i innych problemów życiowych.
koszt - 180 zł

Sesja - opcja II, czas 1,5 godziny
Źródłowe Punkty Świadomości. Masaż energetyczny podczas którego dotykane są punkty na głowie i uwalniane elektromagnetyczne naładowania w postaci ograniczających nas myśli, emocji, założeń i punktów widzenia.
Sesje te pozwalają nam mieć więcej jasności i klarowności w różnych sytuacjach, zobaczyć i otrzymać więcej. Nasze ciała zdrowieją, jest w nich więcej lekkości i przestrzeni. Pozbywamy się stresu i wreszcie chce nam się żyć.
koszt - 200 zł

Sesja - opcja III, czas 2,5 godziny
Sesja łączona - Rozmowa, z użyciem technik przemiany + Sesja Źródłowe Punkty Świadomości, które uwalniają od karmicznych obciążeń, przysiąg, paktów, zobowiązań, podczepień duchowych i innych problemów życiowych. Masaż energetyczny podczas którego dotykane są punkty na głowie i uwalniane elektromagnetyczne naładowania w postaci ograniczających nas myśli, emocji, założeń i punktów widzenia. Sesje te pozwalają nam mieć więcej jasności i klarowności w różnych sytuacjach, zobaczyć i otrzymać więcej. Nasze ciała zdrowieją, jest w nich więcej lekkości i przestrzeni. Pozbywamy się stresu i wreszcie chce nam się żyć.
koszt - 300 zł
Miejsce: Warszawa, Al. Jerozolimskie 131, (przy Placu Zawiszy)
tylko na wcześniejsze zapisy.


Więcej informacji: ARS LIBRA
tel: (22) 768 00 68, 605 083 118, 501 504 673


Zgłoszenia przyjmujemy na: arslibra@o2.pl